PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Te thuash me fal.

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
PubliC_EnemY
Antare aktiv
Antare aktiv
avatar

Male Numri i postimeve : 168
Age : 27
hobi juaj : sex,tv,libra
Registration date : 22/08/2008

MesazhTitulli: Te thuash me fal.   Wed 03 Sep 2008, 22:23

Te thuash me fal.

Pse e kemi kaq te veshtire te themi nje fjale aq te thjeshte, aq efekcudites dhe shume positiv ME FAL?
C“fare na pengon tė themi me fal (edhe pse jemi me fajin tone).

Si mendoni?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
flutura
Antar i nderuar
Antar i nderuar
avatar

Numri i postimeve : 465
Age : 36
Vendbanimi : E rrethuar nga engjujt
Registration date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 04 Sep 2008, 17:48

tek disa njerze eshte e veshtire te thone me fal edhe atehere kur gabojne sepse ka lloj-lloj karakteresh , ka lloj-lloj fytyrash dhe lloj-lloj shpirterash u duket se e humbin krenarine nese kerkojne falje e nuk e dijne se te kerkosh falje edhe ateher kur e ndjen qe ske gabuar asgje eshte pjesa me e mire e karakterit te nje njeriu. Une per vete kekroj falje edhe atehere kur nuk gaboj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 04 Sep 2008, 20:59

sipas meje nuk eshte se njerezit nuk thone me fal ne pergjithsi....une pershembull them me fal sipas situatave dhe sipas njeriut qe kam perball....ndonjihere eshte krenaria ajo qe te pengon qe te kerkosh falje....mund te them vetem nje gje me siguri qe kur perball ke nje njeri qe eshte i rendesishem per ty fjala me fal te rreshket neper buze dhe del si fjala me e natyrshme ne bote....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
durrsaku001
moderator
moderator
avatar

Male Numri i postimeve : 1009
Age : 34
Vendbanimi : parma,itali
hobi juaj : futbolli
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Fri 05 Sep 2008, 13:06

te thuash ME FAL......varet,per disa me fal eshte nje fjal goje per disa te tjere ka shume rendesi.por ka njerez qe kjo fjal kaq e shkurter i ka nderruar jeten,ka bashkuar cifte e ferrin ja kane kthyer ne parajse.nje keshille per te gjithe ne shqiptaret,te thuash me fal nga thellsia shpirtit nuk eshte se tek personi qe ja drejtoni ju do te humbni vlerat,por e kunderta do ju rriten vlerat.kiss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
adela
Antar
Antar
avatar

Female Numri i postimeve : 117
Age : 33
Vendbanimi : tirane
hobi juaj : leximi
Registration date : 31/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Fri 31 Oct 2008, 21:05

Dikur me kan thene kurr mos kerko falje se ulesh perpara te tjerve por mundesh qe qofte dhe me nje shikim me gjeste ta kerkosh ate.
Per mua te kerkosh faje eshte te kundershtosh mendimet dhe veprimet e tua qofshin ato te gabuar por per momentin jan te ndjera dhe deri sa jane te ndjera jane te vetedijshme,njeri duhet te dij te kerkoj fjalje ne menyra te tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Fri 31 Oct 2008, 21:26

Un Nuk para e them fjalen Me Fal pothuajse qe nuk e perdor fare

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
adela
Antar
Antar
avatar

Female Numri i postimeve : 117
Age : 33
Vendbanimi : tirane
hobi juaj : leximi
Registration date : 31/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Sat 01 Nov 2008, 00:32

Gabimet jan njerzore fjalja hynore,por shpesh her falja = dobesi qe keshtu me mir skerkoj falje dhe i kam pak bezdi personat qe kerkojne falje me mendim i fal me zemer kurr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sirena
Antar i nderuar
Antar i nderuar


Female Numri i postimeve : 408
Age : 33
Vendbanimi : Tirane
Registration date : 31/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Tue 11 Nov 2008, 04:53

gabimi eshte njerzor ,falja eshte hynore
Cdo person me apo pa vetije gabon jane shume faktor qe ndikojn edhe pse si ke ne dore dhe te detyrojne te veprosh,njeriu po nuk gaboj nuk meson dhe te kerkosh fajle eshte me se e natyrshme, po problemi eshte se si e kerkon kete falje :"me shpirte apo nje fjel goje" e mire eshte qe faljen ta tregosh me veprime dhe jo nje fjal goje nuk mjafton aq dhe vete ti ndihesh me mire kur kerkon falje per dicka qe ti ke gabuar pavarsish se personi qe ti i kerkon falje te fal apo jo,njeriu duhet te fal qe ta falin eshte me se e natyrshme
une per vete kerkoj falje atije ku e ndjej qe duhet kerkuar falje edhe pse shume rralle gaboj kurse persa i perket Per ti fal te tjeret nese e meriton vertet faljen ,e fal nese jo i heq viz si njeri nuk dua ta di ne egziston apo jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
kitushi
Antar
Antar
avatar

Female Numri i postimeve : 93
Age : 35
Vendbanimi : tirane
hobi juaj : veterinere
Registration date : 24/09/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Tue 11 Nov 2008, 16:47

shume njerez e kane te veshtire te thone me fal nje nder to jam dhe une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Tue 11 Nov 2008, 18:05

mendoj se kur cdokush ta kete gabim duhet te kerkoje te falur

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Wed 12 Nov 2008, 12:12

NUk eshte as ulje, as gab im te kerkosh te falur...
te gjithe bejme gabime dhe eshte mese normale te kerkosh te falur.
Une per vete shpeshhere per gabime sado te vogla qofshin une kerkoj te falur.
Te kerkosh te falur eshte hyjnore , te gabosh eshte njerezore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Wed 12 Nov 2008, 12:29

heu sa serioze njona :p

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Wed 12 Nov 2008, 12:31

Klajdi_Dr shkruajti:
heu sa serioze njona :p

PO ti re di te kerkosh te falur ???? cyclops scratch
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Wed 12 Nov 2008, 12:33

ai babydoll nuk ja ka idene fjales me fal se di ca do me thane se oshte pa shkolle Very Happy

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Wed 12 Nov 2008, 12:34

ahaghagahgah sdi jo babydoll se kam nigju naj her ket fjal "me fal" Razz ... Angel te pakten 2 klas shkoll i kam jo si ti qe ske fare Razz

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Wed 12 Nov 2008, 12:41

te kerkosh falje per nje gabim sado te vogel qe mund te besh eshte gjeja me e mire qe mund te besh Klajdo sesa te heshtesh

a do shkojme n'europe or taj???
po s'kerkove falje s'ke per te shku Basketball
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Wed 12 Nov 2008, 12:42

jam ma mir n'ven tim un pse me shku anej :p

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
sirena
Antar i nderuar
Antar i nderuar


Female Numri i postimeve : 408
Age : 33
Vendbanimi : Tirane
Registration date : 31/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 04:04

tani e tregove veten tende Klajdi kush je Urime me behet qefi qe ke kete mendim
Une do shkoje me mendime thoj drej evropes ,po fizikishte dua te rri ne Shqiperi thoj babydoll Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 12:19

LoooOOooooL
ME FAL Klajdi qe u ngacmova n'cik me ty , po e bej ngaqe te kam cum xhan
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 12:42

heu doni me me cuar me zor ne europ ee Razz

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 12:58

eNE ME MENJE ENE ME TRUP , PRANEJ PO S'DITE ME KERKU TE FALUR ATY KE PER TE VDEK tongue
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 13:00

un skom me vdek asiher Razz

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 13:03

ate spo e ma veni vet ju doni me e cu ne europe ncncnc

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 13:22

lol pse ku rri un re Angel ne qiell

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   Thu 13 Nov 2008, 13:57

Klajdi_Dr shkruajti:
un skom me vdek asiher Razz
ti rrofsh sa malet or bir Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te thuash me fal.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te thuash me fal.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Argetohuni ne Angel-online ::..ஜ :: Tema te lira-
Kėrce tek: