PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjeshta erdhi. Pėrmbytje nė Tiranė, Durrės e Berat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Vjeshta erdhi. Pėrmbytje nė Tiranė, Durrės e Berat   Sun 14 Sep 2008, 12:56

Erdhi Vjeshta. Sasi tė mėdha reshjesh kanė pėrfshirė gjithė territorin e vendit duke shėnuar dhe dėmet e para. Nė kryeqytet janė pėrmbytur parkingje. Dy nėnstacione elektrike tė Durrėsit dhe Rrogozhinės kanė pėsuar defekte, ndėrsa nė Berat reshjet kanė pėrmbytur rrugėt dhe dyqanet nė katet e para. Meteorologėt parashikojnė se reshje do tė vazhdojė dhe nė javėt nė vijim.
TIRANE- Sasi tė mėdha reshjesh qė kanė filluar qė nė mėngjes herėt kanė pėrfshirė pothuajse gjithė qytetet e Shqipėrisė duke shkaktuar dhe dėmet e para. Nė kryeqytet nė disa zona shirat e dendur kanė krijuar vėshtirėsi nė qarkullim. Disa pemė tė mbjella buzė Lanės janė rrėzuar, ndėrsa nė disa parkingje niveli i ujit kalonte rrotat e makinave tė parkuara.

Nė qytetin e Durrėsit reshjet e shiut kanė lėnė pa energji elektrike disa lagje tė qytetit tė Durėsit, Shijakut, dhe Rrogozhinės. Ndėrprerjet kanė ardhur si pasojė e defekteve nė dy nėnstacionet e Durrėsit dhe Rrogozhinės. Burime zyrtare nga Operatori i Sistemit tė Shpėrndarjes shprehen se po punohet pėr riparimin e defektit dhe rikthimin sa mė tė shpejtė tė energjisė te banorėt.

Nė Berat shirat kanė pėrmbytur qendrėn e qytetit. Korrespondeti i Tv. NEWS24 informon se pusetat e shkarkimit tė ujerave nuk kanė funksionuar thuajse fare. Uji ka pėrmbytur rrugėt dhe uji ka hyrė nė katet e para tė banesave dhe nė dyqane.

Meteorologėt parlajamėruar prishjen e motit kėtė fundjavė dhe shoqėrimin e tij me rreshje tė dendura ndėrsa temperturat janė ulur disa gradė nė krahasim me ditėt e nxehta tė deritanishme. Sinoptikanėt shprehen se moti i paqėndrueshėm dhe me reshje do tė vazhdojė dhe nė javėt nė vijim.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Vjeshta erdhi. Pėrmbytje nė Tiranė, Durrės e Berat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Frank Shkreli:Sekretarja e Shtetit Klinton nė Tiranė dhe nė Prishtinė
» Telegram ngushllimi familjes Llakaj nė Tiranė
» Mospėrkujdesje pėr bustin e Adem Jasharit nė Tiranė
» Xhesika Vula:PĖRBALLĖ USHTRISĖ PUSHTUESE SERBE, NĖ NĖNTOR 1912
» Pas ftesės nė Tiranė, Tadiē: Nuk do ta njohim kurrė Kosovėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: