PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bllokohen maunet ne kufi me Greqine

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Bllokohen maunet ne kufi me Greqine   Wed 24 Sep 2008, 13:44Mbi 30 trajlera me targa shqiptare kane mbetur te bllokuara ne doganen e Kapshtices per shkak te zgjatjes se greves se doganiereve greke.

Drejtuesit e tyre jane nisur gjate nates se djeshme pasi kane kujtuar se dogana do te rihapej mengjesin e se merkures, por ne dogane jane njohur me faktin se doganieret greke e kane zgjatur greven edhe dy dite te tjera.

Edhe ne piken e kalimit kufitar te Kakavijes njoftohemi se sot ne mengjes ka patur fluks te automjeteve per te kaluar ne Greqi, por qe jane keshilluar nga forcat e policise qe te kthehen.

Greva e doganiereve greke nisi mengjesin e se henes dhe pritet te vazhdoje deri mengjesin e se premtes. Kjo greve ka paralizuar teresisht levizjen ne te dyja anet e kufirit si dhe ka penguar shkembimet tregetare.

Greqia eshte nje nga partneret ekonomike kryesore per Shqiperine. Humbjet per te dyja palet jane te konsiderueshme.

Sipas te dhenave qe na vijne nga korespondentja e Top Channel ne Gjirokaster vetem ne doganen e Kakavijes nga fillimi i greves humbjet jane rreth 25 milione leke te reja ne dite.

Greva parashikohet qe te zgjase edhe disa dite per shkak se doganieret greke kerkojne shfuqizimin e nje takse vendosur ndaj tyre, takse e cila ka marre tashme edhe voten e parlamentit.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Bllokohen maunet ne kufi me Greqine
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Acarohen marrėdhėniet Greqi-Shqipėri, helikopterėt fuluturojnė nė kufi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: