PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rama u prezanton banoreve planin rregullues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Rama u prezanton banoreve planin rregullues   Tue 07 Oct 2008, 21:05Kryetari i bashkise se Tiranes, Edi Rama ka prezantuar planin e ri rregullues te Tiranes para qytetareve te njesive bashkiake 5, 6, 7 dhe 10 duke i konsideruar keto si zona te para te nderhyrjes dhe ku plani prek nje sere ceshtjesh te zhvillimit te kryeqytetit.

Rama ka theksuar edhe nje here se nuk behet fjale thjesht per nje plan urbanistik, por per nje plan zhvillimi ekonomik i Tiranes ne te ardhmen.

“Ndryshe nga c’eshte perceptuar ne pergjithesi dhe nga c’eshte folur ne komentet per planin rregullues, ky nuk eshte vetem nje plan urbanistik. Sektori i ndertimit eshte vetem nje nga pjeset e planit, qe eshte nje plan zhvillimi ekonomik dhe social”, ka pohuar Rama.

Gjate prezantimit te planit te ri rregullues, kryetari i bashkise i eshte pergjigjur pyetjeve te banoreve te interesuar, se cdo te sjelle plani i ri ne zonen ku ata banojne.

Ne minibashkite 5, 6, 7 dhe 10, sipas planit te ri rregullues, do te krijohet parku pergjate lumit Lane, parku tek ish-aeroporti, do te rivitalizohen stadiumet ekzistuese dhe hapesirat sportive e te tjera projekte qe Edi Rama i ka spieguar me detaje.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Rama u prezanton banoreve planin rregullues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» TRAGJEDIA E TISĖS - KONFIRMOHET VDEKJA E ELVIRA JAHĖS, 23 VJEĒARE
» Pajtim Olluri, 22 vjeēari nga Kosova vritet nė Siri
» Edi Rama Lakuriq
» Bekim Rexhepi: S'Edi Kristaq Rama

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: