PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Meta: Bashkepunimi PD-PS rrezikon zgjedhjet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Meta: Bashkepunimi PD-PS rrezikon zgjedhjet   Sat 11 Oct 2008, 00:53


Levizja Socialiste per Integrim beri pergjegjese dy partite e medha PS e PD, per ate qe kryetari i saj Ilir Meta e quajti zvarritjen e qellimshme te reformes zgjedhore dhe monopolizimin e saj, qe behet sipas tij me synimin per te eleminuar partite e tjera.

“Te dyja partite e vjetra dhe perfaqesuesit e tyre nuk synojne standarte me te larta per zgjedhjet e ardhshme, por ta zvarrisin kete reforme, sikurse e kane bere”, ka deklaruar Meta.

Kryetari i LSI theksoi se zgjedhjet e vitit te ardhshem jane ne rrezik serioz si pasoje e vonesave dhe deshtimeve te dy partive te medha.

“Te dyja se bashku kane perfaqesuar me pak se sa gjysmen e votuesve shqiptare. Ndaj, cdo perpjekje e tyre per te administruar procesin e zgjedhjeve i demton ato qe tani”, ka shtuar Meta.

Levizja Socialiste per Integrim prej kohesh ka parashtruar kerkesen qe edhe emigrantet te ushtrojne te drejten e votes atje ku ata jetojne. Nderkohe, nje tjeter pike ku eshte fokusuar LSI eshte edhe korrektimi kombetar i votave.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Meta: Bashkepunimi PD-PS rrezikon zgjedhjet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Frashėr Demaj: Zgjedhjet lokale, sfida e radhės pėr institucionet e Kosovės
» Pėrgjigje Pėllumb Xhufit dhe tė tjerėve pėr Historinė
» Zgjedhjet vendore, ja lista e kandidatėve tė PD-sė
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: