PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ambasadori Widhers kunder qeverise : Lereni prokurorine te beje punen e saj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Ambasadori Widhers kunder qeverise : Lereni prokurorine te beje punen e saj   Thu 16 Oct 2008, 20:32Ambasadori amerikan, John Withers, ka reaguar publikisht duke komentuar debatin e fundit ne lidhje me marredheniet e tensionuara mes mazhorances dhe parlamentit.

Ai tha se qeveria po ben propozime te cilat i konsideron konfuze dhe shqetesuese.

"Sic jeni tė gjithė tė vetedijshėm, parlamenti po shqyrton mundėsinė e hapjes sė njė komisioni hetimor. Qeveria ka bere thirrje edhe per nje lloj inspektimi nderkombetar qe ne kete fushe me duket e cuditshme", u shpreh Withers.

Ambasadori u shpreh se kjo situatė ėshtė shqetėsuese dhe konfuzuese.

"Tetorin e fundit, pak pasi unė kisha mbėrritur, parlamenti hapi njė hetim pėr ish-kryeprokurorin dhe duket se ka tė njėjtin qėllim pėr tė bėrė edhe me kryeprokuren aktuale. Parlamenti ka tė drejtė tė krijojė komision hetimor, por mos ėshtė kjo dicka qė ndodh cdo tetor?", u shpreh Withers.

Sipas tij, nuk ka asnjė arsye legjitime qė qeveria dhe parlamenti tė marrin vendime tė tilla.
Withers i bėn thirrje qeverisė dhe parlamentit qė tė rikonsiderojnė kėto lėvizje tė keqmenduara, qė tė japin pėrshtypjen e ndėrhyrjes nė punėn e prokurorisė dhe gjyqėsorit.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Ambasadori Widhers kunder qeverise : Lereni prokurorine te beje punen e saj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: