PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rama: PS baashkohet me shqetesimin e SHBA dhe te BE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Rama: PS baashkohet me shqetesimin e SHBA dhe te BE   Thu 16 Oct 2008, 20:34


Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama, deklaroi tė martėn se forca politike qė ai drejton “bashkohet me thirrjen e SHBA-sė dhe tė Bashkimit Europian nė adresė tė qeverisė sė Shqipėrisė, pėr tė respektuar parimin e llogaridhėnies pėrpara ligjit, pa ushtruar presion mbi njerėzit e ligjit”.

“I bėj thirrje Kryeministrit tė vendit, qė tė tėrhiqet pa humbur kohė dhe tė mos lėvizė jashtė kufijve tė detyrimeve tė tij kushtetuese dhe ligjore, por tė respektojė kėtė shqetėsim tė madh tė SHBA-sė, BE-sė, qytetareve e qytetarėve tė kėtij vendi”, tha kryesocialisti Rama nė njė konferencė pėr shtyp.

Ambasadorėt e BE-sė, tė akredituar nė Tiranė, u shprehėn sot tė shqetėsuar nga zhvillimet e fundit nė lidhje me sistemin e drejtėsisė nė Shqipėri. “Ne i bėjmė njė thirrje tė fortė tė gjithėve, kryesisht qeverisė, tė respektojnė dispozitat kushtetuese dhe parimet e mirėqeverisjes, pjesė e sė cilės ėshtė edhe llogaridhėnia para ligjit", thuhej nė deklaratėn e pėrbashkėt pėr shtyp tė ambasadorėve tė BE-sė.
Ndėrsa, Ambasada e SHBA-sė nė Tiranė reagoi dje pėrmes zėdhėnėsit tė saj, Biks Aliu, duke vlerėsuar se "respektimi i tė gjitha institucioneve tė pavarura ėshtė me rėndėsi thelbėsore pėr njė demokraci tė shėndetshme".

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Rama: PS baashkohet me shqetesimin e SHBA dhe te BE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i pėrvjetorit tė pavarėsisė sė ShBA-ve
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» TRAGJEDIA E TISĖS - KONFIRMOHET VDEKJA E ELVIRA JAHĖS, 23 VJEĒARE
» Pajtim Olluri, 22 vjeēari nga Kosova vritet nė Siri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: