PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lul Berisha: Te deshmoje kryeministri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Lul Berisha: Te deshmoje kryeministri   Thu 23 Oct 2008, 17:40Pakti vazhdon. Lul Berisha dhe Indrit Dokle kane dale njeri pas tjetrit nga salla e gjyqit pas nje vendimi te dhene nga trupi gjykues ne lidhje me rrezimin e disa kerkesave dhe provave te kerkuara nga mbrojtja.

Dalja e tyre nga salla nuk i ka dhene as ne kete seance mundesi te penduarit, Adriatik Colit te rrefehet perpara gjykates.

Braktisja e salles nga te pandehurit dhe avokatet e tyre erdhi pasi gjykata refuzoi te pranonte kerkesen e tyre qe ne gjykate te vijne per te deshmuar edhe kryeministri Sali Berisha, kryeparlamentarja Jozefina Topalli dhe ish-ministrit te Brendshem, Sokol Olldashi.

Pas kesaj avokatet thane se gjyqi eshte i montuar politikisht dhe duke akuzuar disa prej krereve te shtetit, prove per te cilen kerkonin te administronin nje CD me fjalimet ne parlament te krereve te shtetit shqiptare kur ata kane permendur emrat e te pandehurve.

Kjo kerkese e cila nuk eshte pranuar nga gjykata e Krimeve te Renda i ka dhene mundesine avokateve te gjejne edhe nje tjeter mundesi per ta braktisur sallen e gjyqit, por prokuroria ka kerkuar pezullimin e afateve te paraburgimit, duke mos i dhene mundesine atyre te perfitimit per llogaritjen e kohes se paraburgimit.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Lul Berisha: Te deshmoje kryeministri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» Flora Durmishi: Intervistė me zonjėn Liri Berisha
» Adem Berisha-Ferit Ramadani: ĒKA TĖ THEM TY ADEM BERISHA
» Laura Rushani: Berisha nderon nė Bukuresht Fan Nolin
» Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve: Leter e hapur drejtuar Kryeministrit Berisha

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: