PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpėrblimet pėr Portugalinė trazojnė Kombėtaren

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Shpėrblimet pėr Portugalinė trazojnė Kombėtaren   Thu 23 Oct 2008, 17:42


Portugalia vlen vetėm 50 mijė euro. Ky ėshtė pėrfundimi qė ka arritur Federata Shqiptare e Futbollit pėr sa i pėrket shpėrblimeve qė do t’u jepen lojtarėve tė Kombėtares pėr barazimin historik 0-0 nė Braga ndaj luzitanėve.

Por e veēanta ėshtė se ata do tė ndahen nga njė futbollist, gjė e cila, duke iu referuar precedencės, mund tė shkaktojė pakėnaqėsi nė dhomat e zhveshjes sė kuqezinjve mes vetė lojtarėve.

50 mijė euro

Futbollistėt e Kombėtares do tė shpėrblehen me 50000 euro nė total pėr barazimin 0-0 nė Portugali, ndeshje e vlefshme pėr eliminatoret e Botėrorit 2010 nė Grupin 1.

Vendimi ėshtė marrė dje nga Komiteti Ekzekutiv i FSHF-sė. Lajmi ėshtė bėrė publik nė faqen zyrtare tė federatės nė internet, nė tė cilėn, pėr ēudi, nuk ėshtė publikuar shifra.

Kjo krijoi jo pak kaos, pasi burime pranė institucionit tė futbollit nė fillim thanė se “lojtarėt do tė marrin nga 3000 euro”.

Por mė pas, po ky burim, saktėsoi se shifra totale qė do tė jepet pėr barazimin ndaj luzitanėve nė Bragė “do tė jetė 50000 euro”.

Ndarja

Ky vendim ka hedhur poshtė atė qė ishte publikuar nė shtyp ditėt e fundit nė lidhje me shpėrblimin “nė formė pakete pėr ndeshjen ndaj Portugalisė, bashkė me dy fitoret e kėrkuara nė ndeshjet e ardhshme ndaj Maltės dhe Hungarisė, shumė e cila kapte shifrėn e 15 mijė eurove pėr lojtar.

Megjithatė, mėnyra aktuale e zgjedhur pėr ndarjen e shpėrblimeve do tė jetė e veēantė. Kjo pėr faktin se do tė jetė njė nga futbollistėt ai qė do tė pėrcaktojė se sa i takon secilit lojtar.

Kėtė e konfirmoi edhe burimi ynė (“lojtarėt do t’i ndajnė mes tyre si ta shikojnė tė arsyeshme”), i cili mė pas bėri tė njohur edhe emrin e “llogaritarit” tė Kombėtares nė rastin e shpėrblimeve. Ai do tė jetė kapiteni i pėrfaqėsues sonė, Altin Lala.

Precedenti

Ndarja e shpėrblimeve nga njė prej lojtarėve mė tė rėndėsishėm tė Kombėtares, i cili llogarit se sa do tė pėrfitojė “X” apo “Y” futbollist pėr paraqitjen qė ka bėrė nė ndeshjen pėrkatėse, nuk ėshtė njė metodė e re pėr Kombėtaren tonė.

Njė precedent tė tillė e gjejmė rreth 10 vite mė parė, nė periudhėn 1999-2002, kur pėrfaqėsuesen kuqezi e drejtonte trajneri i njohur Medin Zhega.

Por nėse rikthehemi pak nė kohė, kjo metodė ka sjellė jo rrallėherė pakėnaqėsi nė radhėt e futbollistėve nė dhomat e zhveshjes. Deri para vendimit tė djeshėm, shpėrblimet i ndante vetė Komiteti Ekzekutiv apo drejtuesit e lartė tė FSHF-sė. Gjithēka bėhej nė bazė tė minutave tė aktivizimit.

Asambleja

Nė Komitet u miratuan edhe thirrja e Asamblesė sė Zakonshme Vjetore tė FSHF-sė mė 12 nėntor, nė orėn 09:00 nė Tiranė. Nė rendin e ditės ishte parashikuar dhe kėrkesa (nė mėnyrė tė pėrkohshme) e klubit Luz i Vogėl pėr tė qenė anėtar i FSHF-sė.

U dha leja qė Luzi i Vogėl tė marrė pjesė nė Kategorinė e Dytė nė 2008-2009, vetėm pasi tė jepet leja nga tė gjitha klubet pjesėmarrėse nė kėtė kategori.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Shpėrblimet pėr Portugalinė trazojnė Kombėtaren
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hilmi Saraēi: Vrasja e luftėtarėve tė Ballit Kombėtar
» Idriz Zeqiraj: Veprojnė mbi baza kombėtare dhe nė fyrmėn rugoviane
» Ramiz Dėrmaku: Kadri Mani - Personaliteti me rėndėsi kombėtare
» Ku gjenden themelet e rilindjes sonė kombėtare
» Ekskluzive: Intervistė me kėngėtaren e talentuar Greta Koēi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: