PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Topi: Drejtesia te ruaje pavaresine

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Topi: Drejtesia te ruaje pavaresine   Thu 30 Oct 2008, 16:53



Topi: Drejtesia te ruaje pavaresine
Nė njė ceremoni tė vecantė nė Gjykatėn e Lartė, President i Republikės Bamir Topi i dorėzoi Shpresa Becajt dekretin e emėrimit tė saj si kryetare e re kėtij institucioni.

Nė njė vėshtrim restrospektiv kur procesi i zgjedhjes sė anėtarėve tė rinj Gjykatė sė Lartė ishte bllokuar nga vota e mazhorancės nė Parlament, Presidenti vlerėsoi trupėn e gjyqtarėve pėr punėn e zhvilluar edhe pse nė mungesė tė kryetarit dhe tė njė pjese tė anėtarėve.

Me njė strukturė tashmė tė plotėsuar, Presidenti kėrkoi qė Gjykta e Lartė tė japė kontributin e saj nė reformėn nė drejtėsi.

“Unė do tė doja qė ju tė ishit aktivė, sepse Gjykata e Larte ka rol brenda vetė sistemit gjyqesor. Sado ndėshkime tė japim, ėshtė Gjykata e Lartė ajo qė gjykon pėr vendosjen nė themel tė drejtėsisė. Kam besim se do tė dinin tė jepni drejtėsi dhe tė punoni nė ekip”, u shpreh Topi.

Ndersa kryetarja e re u shpreh: "Ky kompozim eshte ne gjendje te kryeje detyrat kushtetutese dhe ta mė ndihmojė mua nė detyrėn time".

Gjykata e Lartė gjykon mbi vendimet e gjykatave tė tjera ose mund tė gjykojė njė cėshtje edhe nė themel.

Kurse Kryetari i Gjykatės sė Lartė nė zbatim tė kushtetutės ėshtė kryetar i konferencės gjyqėsore dhe anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Topi: Drejtesia te ruaje pavaresine
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Topi: Integriteti dhe sovraniteti i Kosovės i paprekshėm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: