PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sejdiu, vizitė zyrtare nė Tiranė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Sejdiu, vizitė zyrtare nė Tiranė   Sat 01 Nov 2008, 13:37Sejdiu, vizitė zyrtare nė Tiranė
Me ftesė tė Presidentit tė Republikės, Bamir Topi, ditėn e hėnė, mė 3 nėntor 2008, vjen pėr njė vizitė zyrtare treditore nė Shqipėri, Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, bėnė tė ditur burime tė Zyrės sė Shtypit tė Presidencės.

Sipas kėtyre burimeve, Presidenti Sejdiu dhe delegacioni qė e shoqėron do tė zhvillojė bisedime zyrtare me Presidentin Topi nė Pallatin e Brigadave.

Presidenti Topi dhe Presidenti Sejdiu do tė shkėmbejnė mendime edhe pėr ēėshtje tė integrimit euroatlantik tė dy vendeve, pėr bashkėpunimin rajonal, si dhe pėr perspektivėn e tė ardhmes sė shtetit tė ri tė Kosovės nė nismat rajonale.

Tė dy Presidentėt do ndalen edhe nė ecurinė e procesit tė njohjes sė Kosovės pėr tė shtuar dhe koordinuar mė mirė pėrpjekjet dypalėshe nė kėtė drejtim.

Nė ditėn e parė tė vizitės nė Shqipėri, Presidenti Sejdiu do t'u drejtohet me njė mesazh deputetėve tė Kuvendit tė Shqipėrisė
dhe do tė ketė takime tė veēanta me Kryetaren e Parlamentit, znj.Jozefina Topalli dhe Kryeministrin e vendit, Sali Berisha.

Nė ditėn e dytė tė kėsaj vizite, Presidenti Topi dhe Presidenti Sejdiu do vizitojnė segmentin Rrėshen-Kalimash,pjesė e rrugės Durrės-Kukės, qė do lidhė Shqipėrinė me Kosovėn.

Po nė ditėn e dytė tė vizitės nė Shqipėri, Presidenti Sejdiu do tė vizitojė qytetin e Shkodrės.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Sejdiu, vizitė zyrtare nė Tiranė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Forumi i Rinise i Lidhjes Demokratike te Kosoves (Faqja Zyrtare)
» Frank Shkreli:Sekretarja e Shtetit Klinton nė Tiranė dhe nė Prishtinė
» Telegram ngushllimi familjes Llakaj nė Tiranė
» Mospėrkujdesje pėr bustin e Adem Jasharit nė Tiranė
» Alfred Papuēiu: Letėr drejtuar kryeministrit Sali Berisha?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: