PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Irak, firma shqiptare korruptoi oficerin USA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Irak, firma shqiptare korruptoi oficerin USA   Sun 02 Nov 2008, 17:21Irak, firma shqiptare korruptoi oficerin USA
Nje oficer me graden kapiten i ushtrise amerikane eshte akuzuar nga nje prokuror federal ne Takoma te Uashingtonit, per mitmarrje nga nje firme ndertimi shqiptare qe operoi ne Irak nga viti 2006–2007.

Denoncimi i kapitenit Cedar Lanmon erdhi nga bashkeshortja e tij, e cila e kishte denoncuar ate tek federalet.

Me pas Lanmon ka pranuar perpara prokurorise se kishte marre nje shifer prej 25 mije dollaresh nga nje shtetas shqiptar qe perfaqesonte firmen e tij, per ta ndihmuar ate ne marrjen e nje kontrate per ndertimin e murit rrethues te nje baze amerikane ne Irak.

Procesi gjyqesor i kapitenit amerikan do te zhvillohet ne daten 6 dhjetor te ketij viti dhe ai rrezikon te denohet me dy vjet burg dhe nje gjobe 250 mije dollareshe, aq sa ishte edhe kontrata qe perfitoi firma shqiptare ne ndertimin e objektit per ushtrine amerikane.

Masa e zbutur e denimit vjen pas faktit se, Lanmon ka pranuar fajesine e tij per akuzen e mitmarrjes. Por ne lajmin e publikuar ne sajtin amerikan “military corruption. Com” nuk behet i ditur se cila nga firmat shqiptare qe kane operuar ne Irak gjate kesaj kohe eshte perfshir

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Irak, firma shqiptare korruptoi oficerin USA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ė
» Ramiz Dėrmaku: Kadri Mani - Personaliteti me rėndėsi kombėtare
» Adem Berisha:Lediana Kapaj - Margaritar i ri i artit dhe kulturės shqiptare nga mėrgimi
» Kryeministri Thaēi: Rugova ėshtė emėr i krenarisė shqiptare
» Vritet nė Irak terroristi kosovar i ISIS-it, Kujtim Xheladini

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: