PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Obama e McCain, apelet e fundit per votuesit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Obama e McCain, apelet e fundit per votuesit   Mon 03 Nov 2008, 12:26Obama e McCain, apelet e fundit per votuesit
Rivalet presidenciale amerikane do te kalojne diten e fundit te fushates se tyre duke udhetuar ne disa shtete, ne perpjekje per te siguruar mbeshtetesit e fundit te lekundur, qe t’u japin voten.

John McCain do te mbaje fjalime ne shtate shtete ne lindje dhe ne vendlindjen e tij, Arizona.

Ndersa demokrati Barack Obama do te udhetoje ne Florida, Karolinen e Veriut dhe Teksas, bastionet e meparshme te republikaneve.

Ata do te perpiqen te gjejne votues ne shtetet, ku sipas sondazheve dy partite kane numer thuajse te barabarte votuesish.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Obama e McCain, apelet e fundit per votuesit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Obama, fituesi i zgjedhjeve tė 6 nėntorit
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Lajmi i fundit: PDK pajtohet qė Behgjet Pacolli tė zgjedhet president
» Ramadan Asllani: Hasan Remniku - Kaēaku i fundit i Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: