PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Withers: Ndryshoi kursi i historise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Withers: Ndryshoi kursi i historise   Wed 05 Nov 2008, 13:07Ambasadori amerikan ne Tirane, John Withers u shpreh sot se populli amerikan zgjodhi kandidatin me te mire mes dy figurave te shquara te politikes.

Duke vleresuar zgjedhjen e demokratit, kandidatit me ngjyre, Barack Obama,si presidenti i 44-t i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Withers, deklaroi se keto zgjedhje kane ndryshuar kursin e historise.

"Shume vite me pare, Martin Luther King shprehu enderren per nje Amerike ku njerezit te mos gjykoheshin prej ngjyres, por prej permbajtjes. Senatori i Illinois, tashme presidenti i ri i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, i cili kishte guximin te bente realitet endrren e Luther King", u shpreh Withers, ne nje pritje te organizuar mengjesin e sotem ne ambientet e hotel "Rogner"

Duke folur per ndjesine si qytetar i SHBA-ve, pas zgjedhjes se presidentit te ri te vendit te tij, Withers solli perpara audiences disa vargje te nje kenge qe sklleverit shekuj me pare kishin si refren.

"Ne rrugen time, per ne token e premtuar/ Degjoj nga Parajsa/Zoti do te me zgjase doren e tij te djathte/ Degjova kete mengjes nga Parajsa. Une ndihem sikur qendroj perkrah bashkeqytetareve te mi dhe ne po prekim doren e Zotit", perfundoi Withers.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Withers: Ndryshoi kursi i historise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: