PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Obama: Ndryshimi i madh mberriti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Obama: Ndryshimi i madh mberriti   Wed 05 Nov 2008, 13:09Presidenti i sapozgjedhur i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Barack Obama deklaroi para mbeshtesve te tij ne Chicago se agimi i ri i udheheqjes amerikane eshte afer.

"Per te gjithe ata qe duan te shembin boten, ne ju themi se do i mundim. Ne kerkojme paqe dhe siguri dhe do te mbeshtesim te gjithe ata qe kane kete mision. Fuqia jone vjen nga idealet tona, nga liria dhe shpresa e pashuar", u shpreh Obama, ne daljen e pare publike pas zgjedhjes si presidenti i 44-t i Shteteve te Bashkuara te Amerikes.

Ne nje dalje emocionuese para mbeshtetesve, te cilet po e prisnin prej oresh ne sheshe, Obama iu drejtua gjithe popullit amerikan dhe gjithe kombeve anembane Botes se votimi historik i 4 nentorit ishte nje pergjigje e forte se kjo eshte fitorja me madheshtore, ndersa sfida te medha shfaqen ne rrugen e se ardhmes.

"Ndryshimi ka ardhur ne Amerike. Fitorja ju takon juve zgjedhes! E di qe nuk e bete per mua, por e bete sepse kuptuat madheshtine, rendesine e proves qe na pret, per sfidat e medha qe kemi perpara", u shpreh Obama.

Presidenti i ri theksoi se SHBA-ja eshte perballe krizes financiare dhe dy luftrave te medha ne Irak e Afganistan, sfida qe duhet te kapercehen me sukses.

Obama falenderoi familjen e tij, gjyshen e ndjere, krahun e tij te djathte, Joe Biden, si dhe organizatoret e fushates qe e cuan ate drejt fitores historike.Obama: President i te gjitheve


Ai citoi presidentin Lincoln, kur tha se nuk jemi armiq, por miq. Obama premtoi se do te jete presidenti i te gjitheve dhe do te degjoje zerin e gjithesecilit. “Kam nevoje edhe per ndihmen tuaj dhe do te jem presidenti juaj”, tha ai.

“Po ju kerkoj te me ndihmoni per te ndertuar kete vend tulle pas tulle. Do te jem gjithnje i ndershem me ju, do t’u degjoj, edhe nese do te mendojme ndryshe nga njeri-tjetri. Rruga perpara do te jete e gjate dhe do te kemi nevoje per te qene te bashkuar”, tha Obama.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Obama: Ndryshimi i madh mberriti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Obama, fituesi i zgjedhjeve tė 6 nėntorit
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit tė pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: