PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Del Piero: Dua ta fitoj Championsin!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Del Piero: Dua ta fitoj Championsin!   Fri 07 Nov 2008, 16:11


Alesandro Del Piero, pas dygolėshit tė mrekullueshėm me tė cilin Juventusi e mundi Real Madridin nė Brenabeu, ėshtė shprehur: “Jam shumė mirė, mė vjen vetėm pak gjumė, - tha Del Piero, - tė shėnosh dy gola nė Bernabeu ėshtė diēka fantastike, sepse ėshtė njė sukses i jashtėzakonshėm, ndihemi tepėr krenarė. Duhet tė kemi gjithnjė objektiva dhe ėndrra. Dje nė mbrėmje ėndrrat e mia u realizuan, tani do tė kem disa tė tjera. Kemi hedhur njė hap tė rėndėsishėm, jo vetėm pėr fitoren e arritur nė Madrid pas thuasje 50 vjetėsh, por pėr kualifikimin nė grup dhe sepse vazhduam serinė e fitoreve. Duhet ta shijojmė kėtė moment deri nė fund. Kur fitohen ndeshje tė tilla do tė thotė se tė gjithė e kanė bėrė mirė detyrėn e tyre. Hymė nė fushė me thjeshtėsi, pėrqėndrim dhe dėshirė, ēka janė cilėsitė tona tė zakonshme. Nė kėtė mėnyrė mund tė shkojmė shumė lart. Tė zgjedhėsh midis kampionatit dhe Championsit ėshtė gjithnjė e vėshtirė, por pas ndeshjes ndaj Realit tė vjen mė lehtė tė thuash Kupėn. Triumfin e fundit nė kėtė veprimtari e kemi arritur nė vitin 1996 dhe shpresojmė qė tifozėt tanė tė mund tė shohin njė tjetėr finale sivjet nė Romė.”

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
renato
Antar
Antar


Numri i postimeve : 1
Age : 31
Registration date : 25/08/2008

MesazhTitulli: Re: Del Piero: Dua ta fitoj Championsin!   Fri 07 Nov 2008, 19:19

juve kete vit ka per te fituar chempions ligen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Del Piero: Dua ta fitoj Championsin!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: