PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mustafaj: KOP-i? Deshtim i PD-se

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Mustafaj: KOP-i? Deshtim i PD-se   Sun 09 Nov 2008, 13:30Ish Ministri i Jashtem, Besnik Mustafaj ka dhene nje interviste per gazeten “Shqip” ku ka kritikuar ashper politiken e ndjekur nga partia e tij ne lidhje me Komitetin e Orientimit te Politikave.

Duke e shkeputur perqendrimin per nje moment nga fushata per kreun e PD-se se Tiranes, Mustafaj thekson se anetaret e KOP-it te 2005-es nuk jane thjesht garniture e Partise Demokratike, por perfitues te qarte nga pushteti qe kjo parti fitoi me 3 korrik 2005. "Ata jane prove e deshtimit te udheheqjes se partise ne perzgjedhjen e tyre", shprehet deputeti i Tiranes, Besnik Mustafaj.
Ish-shefi i diplomacise shqiptare nuk e quan te gabuar parimin e hyrjeve te reja ne PD, por shprehet se "mesimi, qe duhet te nxjerrim ne demokratet nga kjo eksperience e pasuksesshme eshte se cdonjeri, i ri apo i vjeter, per t‘u ngjitur ne hierarkine drejtuese te partise apo te pushtetit te fituar nga partia, duhet t‘i nenshtrohet konkurrences se forte dhe te drejte brenda partise".
Nderkohe, ne kapin blu rritet temperatura per zgjedhjet qe do rinovojne strukturat drejtuese rajonale. Lufta mes te rinjve dhe veteraneve te PD-se do te jete ne fokusin e vemendjes pergjate shtate muajve, ku celesi i gjithe kesaj do te lidhet drejtperdrejt me renditjen qe te dyja palet do te kene ne listat e kandidateve per deputete. Per here te pare ne 18 vjet, ne krye te PD-se, Kryeministri Berisha do te merret drejtperdrejt me fushaten elektorale ne zonen e Tiranes dhe Durresit.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Mustafaj: KOP-i? Deshtim i PD-se
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Duro Mustafaj: Pėr tė qarė dhe pėr tė qeshur - njė libėr i ri i Luan Ēipit
» Duro Mustafaj: Poezi,burimi i shpirtit tė tij

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: