PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Japoni, incident ne nendetesen berthamore ruse

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Japoni, incident ne nendetesen berthamore ruse   Sun 09 Nov 2008, 13:31


Flota detare ruse tronditet nga nje ngjarje qe u kujton ruseve tragjedine e nendeteses “Kursk”. “Te pakten 20 persona kane vdekur si pasoje e nje aksidenti ne nje nendetese berthamore”, ben te ditur flota ruse.


Sic njoftohet, aksidenti ka ndodhur gjate nje stervitjeje detare ne Detin e Japonise dhe si shkak i zjarrit ka sherbyer nje defekt ne sistemin e shuarjes se flakeve ne bord. Menjehere, stervitja eshte pezulluar dhe mjeti i lundrimit eshte derguar drejt nje baze. Mesohet se mes viktimave jane 6 marinare dhe 14 civile, punonjes te nendeteses “Nerpa”.
21 persona jane evakuar per te marre ndihmen e shpejte. Megjithate sipas agjencise AFP, mbetet i paqarte shkaku i vdekjes se tyre, pasi ekziston edhe nje teze se viktimat kane shfaqur shenja helmimi. Ne momentin e aksidentit ne bord ndodheshin 208 persona. Drejt vendit te ngjarjes shkuan zv/ministri i Mbrojtjes dhe komandanti flotes. Ria Novosti citon burime nga bordi i nendeteses, sipas te cilave, duket se zjarri nuk ka prekur reaktorin berthamor te saj. Presidenti Medvedev urdheroi nisjen e hetimeve.
Aksidenti me i rende i ketij lloji qe ka ndodhur ne Rusi eshte ai i 12 gushtit 2000, kur nga mbytja e nendeteses “Kursk” gjeten vdekjen 118 marinare.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Japoni, incident ne nendetesen berthamore ruse
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Tėrmet i tmerrshėm nė Japoni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: