PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Maradona pranė dorėheqjes? Debat me kreun e Federatės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Maradona pranė dorėheqjes? Debat me kreun e Federatės   Fri 14 Nov 2008, 02:48


Raportet mes Maradonės dhe drejtuesve tė Federatės nė Argjentinė duken qė tani me probleme. Debati pėr ndihmės trajnerin ka bėrė qė tekniku i ri i kombėtares tė mendojė edhe dorėheqjen, tė paktėn sipas asaj qė shkruajnė mediat argjentinase.
ARGJENTINE- Diego Armando Maradona rrezikoi tė jepte dorėheqjen pas problemeve me shefin e Federatės Hulio Grondona. Njė lajm i tillė ėshtė publikuar nė faqe tė parė tė tė gjitha gazetave nė Argjentinė, ndonėse vetė Diego ka siguruar se do tė jetė nė pankinė nė ndeshjen ndaj Skocisė mė 19 nėntor. Nė fakt, ish-sulmuesi i Napolit kėrkon tė ketė patjetėr nė staf Oskar Ruxherin, por emri i tij nuk pėlqehet shumė nga numri 1 i Federatės pėr shkak se pak kohė mė parė ai e ka quajtur publikisht mafioz. Nė njė nga takimet e fundit, Maradona dhe presidenti Grondona kanė debatuar me tone tė ashpra pėr kėtė ēėshtje. Drejtori teknik i kombėtares Karlos Bilardo bėri tė ditur se ishte prezent nė kėtė takim, por Maradona nuk pėrmendi pėr asnjė moment fjalėn dorėheqje. Ndėrkaq, njė tjetėr ēėshtje pėr t’u zgjidhur mbetet rroga e Pibe de Oros. Maradona kėrkon 3 fishin e asaj qė pėrfitonte paraardhėsi i tij Alfio Bazile. Gjithsesi, do tė duhen edhe pak ditė pėr tė parė vendimin pėrfundimtar tė trajnerit tė Argjentinės. .

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Maradona pranė dorėheqjes? Debat me kreun e Federatės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Debat i nxehtė nė Malishevė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: