PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Celen punimet e G20-es ne Uashington

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Celen punimet e G20-es ne Uashington   Sat 15 Nov 2008, 15:21


Ka filluar punimet ne Uashington takimi i G20-es, qe bashkon lideret e G8-es dhe te vendeve emergjente. Samiti eshte hapur me nje darke ne Shtepine e Bardhe.

Presidenti amerikan George W. Bush eshte shprehur i gatshem per te ndare me lideret e tjere “perkushtimin per te zgjidhur problemet”, duke theksuar qendrimin e tij kunder proteksionizmit.
Lideret pjesemarres duhet te perpunojne nje strategji te kordinuar per te luftuar kunder krizes me te keqe qe ka goditur financen boterore qe prej 1929-es.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Celen punimet e G20-es ne Uashington
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: