PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Superiorja njeh sot kampionin e fazės sė parė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Superiorja njeh sot kampionin e fazės sė parė   Sat 15 Nov 2008, 15:23


Pas ndeshjeve tė sotme, kur dhe do tė luhet java e 11-tė e kėtij sezoni, Kategoria Superiore do tė ndajė edhe titullin simbolik tė kampionit tė fazės sė parė tė kampionatit.

Pikėrisht pėrfundimi i takimeve do t’u hapė rrugė llogarive tė tė gjitha skuadrave pėr kėtė pjesė tė parė tė edicionit 2008-2009, ku bie nė sy njė dominim i lehtė i Tiranės, e cila duket se ka lėshuar disi terren nė tre javėt e fundit, ku ka koleksionuar dy barazime (0-0 me Shkumbinin, 1-1 me Besėn) dhe njė humbje (1-0 nė Elbasan).
Po ashtu, kjo fazė e parė ka nxjerrė nė pah edhe krizėn e thellė financiare tė Partizanit, i cili vetėm pak ditė para fillimit tė sezonit u shkatėrrua si njė “kėshtjellė prej rėre”, duke larguar lojtarėt mė tė rėndėsishėm.
Tė kuqtė kanė fiksuar edhe bilancin mė tė keq: 1 fitore, 3 barazime, 6 humbje. Sulmi i tyre ėshtė mė i keqi i Superiores, me vetėm 4 gola tė shėnuar dhe kanė gjithashtu edhe mbrojtjen e tretė mė tė keqe, me 11 gola tė pėsuar, po aq sa edhe Bylisi.
Nė lojė pėr titullin simbolik tė kampionit tė fazės sė parė janė gjashtė skuadrat e para, Tirana (19), Vllaznia (18), Shkumbini (18), Dinamo (17), Besa (16) dhe Teuta (16).
Skuadra durrsake, e drejtuar nga trajneri i njohur Sulejman Starova, ėshtė ajo qė ka edhe vazhdimėsinė mė tė mirė gjatė kėsaj faze: pas 5 ndeshjeve tė para kishte vetėm 3 pikė (3 barazime), ndėrsa nė pjesėn e mbetur (5 ndeshje) ka grumbulluar 13 pikė (4 fitore dhe 1 barazim). A. Manallari

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Superiorja njeh sot kampionin e fazės sė parė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: