PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Greqi, mbyllet greva e te denuarve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Greqi, mbyllet greva e te denuarve   Fri 21 Nov 2008, 13:30
Greqi, mbyllet greva e te denuarve
Mbyllet greva e te burgosurve ne Greqi. Qeveria greke dhe perfaqesues te te denuarve arriten nje marreveshje pas oresh te gjata negociatash, ku rezultati ishte miratimi ne parlament me urgjence i nje pakete me ndryshime ne kodin penal e nga ku perfitojne lirine se shpejti rreth 5500 te burgosur.

Nder me kryesoret ishte deklasifikimi i padise per mbajtjen e sasive te vogla te marihuanes nga trafik droge ne perdorim vetjak i lendeve narkotike.

1100 te denuar te tjere pritet te lirohen nga ndryshimi i kodit penal dhe per nje periudhe te caktuar ata duhet te paguajne nje tarife prej 20 eurosh ne dite.

9 persona do te lirohen per arsye humanitare pasi jane te prekur virusi Hiv.

Nga ndryshimi perfitojne edhe te denuarit shqiptare, per te cilet gjithsesi menyra e denimit ne gjykata nuk eshte e drejte.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Greqi, mbyllet greva e te denuarve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Faruk TASHOLLI - NĖ SELANIK, TE SHTĖPIA E HASAN PRISHTINĖS
» Greqi, pėrleshje mes shqiptarėve dhe pakistanezėve nė burgun e Koridhalosė, dy tė vdekur dhe 21 tė plagosur
» Skeleti gjigand

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: