PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lala bėhet operacion: Do jem nė fushė ndaj Maltės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Lala bėhet operacion: Do jem nė fushė ndaj Maltės   Wed 26 Nov 2008, 13:21


Kapiteni kuqezi do operohet nga hernia diskale. Kthehet nė fillim tė 2009. Altin Lala nuk ka luajtur mė qė prej ndeshjes sė 1 nėntorit ndaj Hamburgut, kur Hanovėri fitoi 3-0. Prej atij takimi, kjo skuadėr nuk ka fituar mė asnjė ndeshje.

TIRANE- Ishte menduar si njė dėmtim i lehtė, por nė fakt ka rezultuar mė i rėndė nga sa pritej. Altin Lala nuk ka mundur t'i shpėtojė dot operacionit dhe do tė qėndrojė tė paktėn gjashtė javė jashtė fushave tė lojės. Vetė futbollisti, por edhe uebsajti zyrtar i klubit tė Hanovėrit, kanė konfirmuar dje vendimin pėr kryerjen e operacionit. Kapiteni i kombėtares shqiptare shpresonte shumė qė ēėshtja tė mos shkonte deri kėtu, por hernia diskale nuk ka qenė aq e lehtė sa ē'u mendua nė fillim. 32 vjeēari shqiptar ėshtė vizituar ditėn e hėnė nga ish-mjeku i kombėtares gjermane dhe Bajernit tė Mynihut Myler Volfhart, i cili ka dhėnė idenė e operacionit. Problemet pėr Lalėn nuk kanė qenė shumė tė theksuara gjatė javės sė shkuar, madje u duk se ai u pėrmirėsua. Por, gjėrat kanė ndryshuar, pasi kapiteni kuqezi nuk ka mundur tė vijojė rregullisht seancat stėrvitore. Operacioni i tij do tė bėhet nga doktori i njohur me origjinė iraniane Maxhid Sami, i cili nė shtatorin e vitit 2007 pati operuar edhe trajnerin aktual tė Bajernit tė Mynihut Jurgen Klinsman. Sipas menaxherit tė Lalės Harun Arslan, operimi ėshtė gjėja mė e mirė pėr t'u bėrė nė kėto momente. "Altini mund tė rikthehet tė stėrvitet fiks nė fillim tė vitit", sqaroi ai.
Lala
Vetė kapiteni i Shqipėrisė Altin Lala ka pranuar se operacioni ėshtė njė rrugė e domosdoshme pėr karrierėn e tij. "Mund edhe tė mos bėhesha operim, por unė jam 32 vjeē dhe dua qė ta vazhdoj rregullisht karrierėn time", u shpreh mesfushori kuqezi qė nga Hanovėri. Lala ka konfirmuar gjithashtu se pas diskutimit me mjekun, koha e rekuperimit do tė jetė 6 javė. Nė fillim tė janarit ai do tė rikthehet sėrish tė stėrvitet dhe pritet tė jetė gati pėr ndeshjen e kombėtares ndaj Maltės mė 11 shkurt. "Kjo ėshtė edhe dėshira ime mė e madhe, dua qė tė jem ndaj Maltės. Besoj se do tė rikthehem pėr atė ndeshje", ka thėnė Lala. Ai ėshtė shprehur gjithashtu i sigurt pėr zgjedhjen e bėrė. "Unė dua tė vazhdoj rregullisht tė luaj futboll. Pastaj, kėtu nė Hanovėr kemi doktorė tė mirė", tha ai, referuar neurologut iranian Maxhid Sami, i cili ėshtė nga mjekėt mė tė famshėm tė planetit.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Lala bėhet operacion: Do jem nė fushė ndaj Maltės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Tradhtia e shqiprisė ndaj kosoves u vune ne sherbim te jugosllaveve
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» LDK reagon ndaj tentim atentatit ndaj mjekut Xhavit Hajdari
» Mbajtja e besės ndaj nėnės dhe hakmarrja - mesazhe tė filmit
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: