PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shkuan pėr koncert nė Itali, "zhduken" 3 nxėnės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Shkuan pėr koncert nė Itali, "zhduken" 3 nxėnės   Sat 29 Nov 2008, 11:43

Dhjetė ditė mė parė, 60 fėmijė, pjesėtarė tė Qendrės Kulturore tė kėtij qyteti, janė ftuar nga komuna arbėreshe e Horės. Pas koncertit, tre nga nxėnėsit kanė refuzuar kthimin me grupin nė vendin tonė

FUSHĖ-ARRĖZ - Tre nxėnės tė shkollės 9-vjeēare "Pjetėr Arbnori" tė Fushė-Arrėzit "zhduken" nė Itali. Shkuan pėr tė dhėnė koncert nė njė komunė arbėreshe, por nuk u kthyen mė nė Shqipėri. Dhjetė ditė mė parė, kryebashkiaku i Fushė-Arrėzit, Ndue Palukaj, disa anėtarė tė Kėshillit Bashkiak si dhe 60 fėmijė, pjesėtarė tė Qendrės Kulturore tė kėtij qyteti, janė ftuar nga komuna arbėreshe e Horės. Pas koncertit dhe vizitės nė kėtė komunė arbėreshe, tre nga nxėnėsit kanė refuzuar kthimin me grupin nė vendin tonė. Njė ngjarje e tillė ka shtuar dyshimet tek banorėt e Fushė-Arrėzit se njė skenar i tillė ishte pėrgatitur mė parė. I gjendur para njė situate aspak tė kėndshme, drejtori i Qendrės Kulturore, Mirash Mardodaj ka kėrkuar dorėheqjen pranė Drejtorisė sė Arsimit nė Pukė dhe Bashkisė sė Fushė-Arrėzit. Mėsohet se dorėheqja e Mardodajt ėshtė refuzuar nga drejtuesit e kėtyre institucioneve. "Ėshtė e vėrtetė se tre nga nxėnėsit qė ishin me ne pėr njė koncert nė Itali, nuk janė kthyer nė Shqipėri. Nuk bėhet fjalė pėr njė skenar tė parapėrgatitur. Jam i gatshėm tė pėrgjigjem pėr kėtė ngjarje para organeve tė Drejtėsisė", - ėshtė shprehur kreu i Qendrės Kulturore.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Shkuan pėr koncert nė Itali, "zhduken" 3 nxėnės   Sat 29 Nov 2008, 11:56

Sa gjynof . te shkretet kalamoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shkuan pėr koncert nė Itali, "zhduken" 3 nxėnės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: