PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ahtisari fajeson Serbine per zhvillimet negative ne Kosove

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Ahtisari fajeson Serbine per zhvillimet negative ne Kosove   Sun 07 Dec 2008, 14:22Ahtisari fajeson Serbine per zhvillimet negative ne Kosove
Ish i derguari i OKB-se per ceshtjen e statusit, Marti Ahtisari thote se eshte i pakenaqur me situaten aktuale ne Kosove.

Njeriu qe udhehoqi negociatatat e veshtira mes shqiptareve dhe serbeve si dhe hartoi nje plan per pavaresine e mbikqyrur te Kosoves, fajesoi pikerisht Beogradin per ecurine negative te zhvillimeve.

“Jo, nuk eshte aspak e lehte”, iu pergjigj Ahtisari pyetjes se gazetarit rus te “Jehones se Moskes”, se si e vleresonte ai situaten ne Kosove. “Cdo gje po shkon per keq”, tha fituesi i cmimit Nobel per Paqen, pikersht sipas tij, sepse serbet nuk deshirojne te bashkepunojne me organizatat nderkombetare.


Por Ahtisari ka shtuar se Kosova eshte nje shtet i pavarur dhe ky realitet nuk mund te ndryshoje. "Kosoven do ta njohin edhe me shume shtete. Kur Finlanda u be e pavarur, ne u njohem nga me pak shtete sesa e kane njohur deri tani pavaresine e Kosoves", nenvizoi Ahtisari ne intervisten per radion ruse.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.forumotion.com
 
Ahtisari fajeson Serbine per zhvillimet negative ne Kosove
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Mjete lundrimi
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: