PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Greqi, studentet hyjne forcerisht ne Akropol

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Greqi, studentet hyjne forcerisht ne Akropol   Wed 17 Dec 2008, 12:45Studentet greke hyjne forcerisht ne godinen e Akropolit. Kane vijuar edhe sot protestat e te rinjve ne kryeqytetin grek Athine, te cilet kane zgjedhur per te protestuar godinen simbol te demokracise dhe lashtesise.
Policia njoftoi se pasi dhunuan rojet, te rinjte hyne ne ndertese me banderolat ku shkruhej, “Rezistence ne Akropoli”. Mediat greke e krahasojne veprimin e sotem me uljen e flamurit nazist ne Luften e Dyte Boterore. Situata ne kryeqytet vazhdon te jete e tensionuar.

Nderkaq, nje grup prej 50 te rinjsh greke pushtuan po sot bashkine e Janines, ne veriperendim te Greqise. Ne te njejtin qytet qe prej mbremjes se djeshme jane pushtuar edhe radioja dhe qendra kulturore.

Nje tjeter grup studentesh dje hyne ne seline e televizionit publik ne Athine. Vala e zemerimit nisi pas vrasjes se adoleshentit 15-vjecar, Aleksis Grigoropulos rreth 10 dite me pare.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Greqi, studentet hyjne forcerisht ne Akropol
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Faruk TASHOLLI - NĖ SELANIK, TE SHTĖPIA E HASAN PRISHTINĖS
» Greqi, pėrleshje mes shqiptarėve dhe pakistanezėve nė burgun e Koridhalosė, dy tė vdekur dhe 21 tė plagosur
» Skeleti gjigand
» Acarohen marrėdhėniet Greqi-Shqipėri, helikopterėt fuluturojnė nė kufi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: