PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Dosjet”, SHBA: Ngre shqetesime kushtetuese

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: “Dosjet”, SHBA: Ngre shqetesime kushtetuese   Wed 17 Dec 2008, 12:47


Qeveria e Shteteve te Bashkuara permes nje deklarate per shtyp te shperndare nga ambasada e saj ne Tirane ka pershendetur dhe e ka quajtur shume pozitiv vendimin per shtyrjen ne parlament te votimit te projektligjit per pastertine e figures, te ashtuquajturin ligj per dosjet.
Ne deklarate theksohet se ky hap i rendesishem duhet inkurajuar per t'i dhene kohe ne kete menyre nje reflektimi te matur dhe nje debati te gjere publik per kete projektligj qe ngre shqetesime serioze kushtetuese dhe ligjore.

Ajo cka lihet te nenkuptohet nga deklarata, eshte shtyrja e votimit pertej asaj qe vendosi shumica nje dite me pare ne parlament, pra shtyrje per te pritur ndryshimet e opozites.

Ne deklarate thuhet qarte se Uashingtoni nxit fuqimisht shqyrtimin e metejshem te ketij projektligji, me perfshirjen dhe asistencen e pikepamjet e eksperteve ligjore nderkombetare per te siguruar perputhjen e tij te plote me standartet nderkombetare.

Te gjitha keto pretendime, u ngriten ne kuvend nga perfaqesuesit e opozites se majte, por edhe deputete te vecante te se djathtes, si Spartak Ngjela. Te gjithe folen per paperputhshmerine kushtetuese te draftit te paraqitur me nxitim nga shumica te henen ne kuvend.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
“Dosjet”, SHBA: Ngre shqetesime kushtetuese
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i pėrvjetorit tė pavarėsisė sė ShBA-ve
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: