PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Corinthias, Ronaldo “kruan xhepat” e tifozeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Corinthias, Ronaldo “kruan xhepat” e tifozeve   Wed 17 Dec 2008, 12:49


Blerja e ish “Fenomenit” nga Corinthias me shume mundesi do dobesoje arken e skuadres dhe nje peshe te tille nuk mund ta mbaje te gjithen shoqeria pasi edhe tifozet duhet te japin nje dore.
Nese e mendojne me kujdes transferimin e Ronaldos te Corinthias, tifozet e skuadres pauliste nuk duhet te jene shume entuziaste.
Blerja e ish “Fenomenit” nga Corinthias me shume mundesi do dobesoje arken e skuadres dhe nje peshe te tille nuk mund ta mbaje te gjithen shoqeria pasi edhe tifozet duhet te japin nje dore.
Shoqeria nga San Paolo ka vandosur te rrise cmimin e biletes dhe ky eshte nje vendim qe ka lidhje te drejteperdrejte me rrogen e Ronaldos. Ne sezonin 2009 sulmuesi do perfitoje plot 4 milione euro, rroge e afert me nje lojtar prestigji ne Evrope.
“Rritja e arketimeve do ndihmoje klubin per te paguar rrogen e sulmuesit. Ky vendim eshte marre nga shoqeria dhe jo ne bashkepunim me lojtarin”, thuhet ne komunikaten e skuadres Corinthias.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Corinthias, Ronaldo “kruan xhepat” e tifozeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: