PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dosjet", Rama: Gati per bisedime me gjithe palet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Dosjet", Rama: Gati per bisedime me gjithe palet   Thu 18 Dec 2008, 16:53


Kryetari socialist, Edi Rama, deklaroi sot se eshte gati qe te ulet ne tryeze me te gjitha forcat politike dhe konsulentet e huaj, per te hartuar nje projektligj per pastertine e figures se zyrtareve, ne perputhje me standartet evropiane.
"Falenderoj OSBE-ne dhe SHBA-te per ndihmen qe ofruan edhe kesaj here. Opozita vlereson se projekti i maxhorances eshte i papranueshem. Berisha duhet te kuptoje qe dosjet e mekateve te se shkuares nuk hapen duke shkelur Kushtetuten", u shpreh Rama.

Duke akuzuar serish kryeministrin se po synon hapjen e shpejte te dosjeve me qellim mbylljen e ceshtjeve te tjera si Gerdeci, hetimet per rrugen Durres-Kukes apo ceshtjen e biznesmenit Damir Fazllic, Rama theksoi se Berisha duhet t'i jape llogari ish-perndjekurve per 16 milione dollaret e akorduara per kete shtrese te shoqerise, te cilat ata nuk i moren kurre.

Ditet e fundit si Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ashtu edhe OSBE verejten se projektligji per pastertine e figures se zyrtareve ka probleme serioze kushtetuese, ndersa pershendeten shtyrjen e votimit te draftit ne Kuvend.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Dosjet", Rama: Gati per bisedime me gjithe palet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: