PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FSHF-MTKRS, 10 milionė euro pėr “Qemal Stafėn”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: FSHF-MTKRS, 10 milionė euro pėr “Qemal Stafėn”   Sat 10 Jan 2009, 14:46


Federata Shqiptare e Futbollit i propozon Ministrisė sė Sporteve planin pėr rikonstruktimin e stadiumit “Qemal Stafa”.
Sekretari Arben Bici ėshtė takuar me drejtues tė MTKRS-sė, pėr tė diskutuar rreth rinovimit tė tempullit tė futbollit shqiptar, nė mėnyrė qė ai tė shndėrrohet nė njė impiant bashkėkohor, qė plotėson edhe kriteret pėr zhvillimin e ndeshjeve tė Ligės sė Kampioneve.
Presidenti i FSHF-sė, Armand Duka, ka pohuar se kostoja e kėtij operacioni mund tė kapė shifrėn e 10 milionė eurove, ku vetėm gjysma do tė pėrballohet nga institucioni qė drejton top-kėmbėn.
“Sot (dje) sekretari Bici u takua me pėrfaqėsues tė Ministrisė pėr tė biseduar rreth rikonstruktimit tė stadiumit mė tė madh nė vend”, tha Duka.
“Vlera e punimeve mund tė kapė shifrėn 10 milionė euro, por kjo do tė pėrcaktohet mė saktėsisht nga njė grup pune i pėrbashkėt, ku nuk do tė mungojė as prezenca e organizmave ndėrkombėtarė. Ideja ėshtė qė investimi tė bėhet 50 pėr qind nga FSHF dhe 50 nga shteti”.
Tema pėr rikonstruktimin e “Qemal Stafės” ėshtė prekur edhe nga presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, nė takimin qė ai zhvilloi me ministrin Pango. Duka foli edhe pėr ecurinė e Shqipėrisė nė eliminatoret e Botėrorit 2010, duke pretenduar gjashtė pikė nė dy sfidat e radhės (11 shkurt me Maltėn dhe 28 mars me Hungarinė).
“Kėto takime duhen pėrgatitur me kujdes, nė mėnyrė qė tė marrim maksimumin. Askush nuk duhet tė mendoj se tri pikėt nė Maltė janė tė thjeshta. Kemi pozita tė mira. Nuk mund tė pretendojmė tė kualifikohemi nė Afrikė, por klasifikimi na lejon tė ėndėrrojmė”. Duka u shpreh i pakėnaqur nga ecuria e kombėtareve tė moshave, pėrveē ekipit Shpresa dhe konfirmoi rikrijimin e Kombėtares olimpike pas 12 vitesh mungesė. Skuadra qė do tė marrė pjesė nė Lojėrat Mesdhetare, nė Peskara tė Italisė do tė drejtohet nga Ari Han.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
FSHF-MTKRS, 10 milionė euro pėr “Qemal Stafėn”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Sekretari i Besim Beqajt, 28 mijė euro pagė vjetore nga shteti
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: