PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Topi, "Medalje Mirenjohje" per Carlo Bollinon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Topi, "Medalje Mirenjohje" per Carlo Bollinon   Wed 21 Jan 2009, 13:37

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, dekoron gazetarin italian Carlo Bollino me "Medaljen e Mirenjohjes".
Bollino, i cili aktualisht eshte drejtor i “Gazzetta dell Mezzogiorno”, eshte themeluesi i "Gazetes Shqiptare" dhe televizionit News 24 ne Tirane.

Bollino gjithashtu ka qene edhe reporter lufte ne konfliktet e Bosnjes, Kroacise e te Lindjes se Mesme.

Po ashtu kreu i vendit dekoroi me "Medaljen e Mirenjohjes" edhe gazetarin Nikolle Lesi, themeluesin e gazetes "Koha Jone" ne vitin 1991 dhe radios Koha ne vitin e eger 1997.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Topi, "Medalje Mirenjohje" per Carlo Bollinon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: