PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ekstradimi i Kumbaros, pala shqiptare paraqet provat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Ekstradimi i Kumbaros, pala shqiptare paraqet provat   Wed 28 Jan 2009, 13:08

Perfaqesues te pales shqiptare ne gjykaten e Londer, qe shqyrton ceshtjen e ekstradimit te Ilir Kumbaros, paraqiten sot kater prova te pakundershtueshme sipas saj, qe vertetojne se personi qe kerkohet te ekstradohet eshte pikerisht i kerkuari nga drejtesia shqiptare, Ilir Kumbaro.

Personi qe sipas drejtesise shqiptare eshte ish-zyrtari i SHIK-ut, i vene nen akuza per rrembimin dhe zhdukjen e biznesmenit Remzi Hoxha, pretendon se quhet Shaqa Shatri dhe eshte me origjine ish- jugosllave.

Gjate paraqitjes se provave, policia tregoi se ne momentin e arrestimit, ne shtepine e te dyshuarit eshte gjetur nje leje per drejtim automjeti me emrin Indrit Kumbaro, qe sipas dokumenteve ne Shqiperi, eshte pikerisht djali i Ilir Kumbaros.

Nderkohe qe eshte gjetur edhe nje pasaporte ish-jugosllave me emrin Shaqa Shatri, me origjine nga Kosova. Por pas verifikimeve ka dale se ne Kosove jeton nje person me emrin Shaqa Shatri, dhe mbi te arrestuarin eshte ngritur edhe akuza e pervetesimit te identitetit.

Ne vijim te ndryshimit te identitetit, eshte verifikuar se edhe vellai i Kumbaros, i quajtur Dashamir Kumbaro, eshte paraqitur ne prane autoriteteve britanike per te kerkuar azil me emrin Dashamir Shatri.

Seanca eshte duke vazhduar dhe sipas korrespondetit te Top Channel ne Londer, mbrojtja e te arrestuarit eshte vene ne veshtiresi per te kundershtuar provat.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Ekstradimi i Kumbaros, pala shqiptare paraqet provat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ė
» Ramiz Dėrmaku: Kadri Mani - Personaliteti me rėndėsi kombėtare
» Adem Berisha:Lediana Kapaj - Margaritar i ri i artit dhe kulturės shqiptare nga mėrgimi
» Kryeministri Thaēi: Rugova ėshtė emėr i krenarisė shqiptare
» Ky ėshtė mesazhi prekės i Lutfi Hazirit pėr babėn e tij qė sonte ndėrroi jetė!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: