PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Moti i keq, bllokohet puna ne portet e Durresit e Vlores

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Moti i keq, bllokohet puna ne portet e Durresit e Vlores   Thu 05 Mar 2009, 15:10

Moti i keq me reshje shiu dhe ere ka shkaktuar probleme dhe ka bllokuar punen ne dy portet kryesore te vendit.
Sipas informacioneve nga kapiteneria e portit te qytetit te Vlores, si pasoje e eres dhe forte dhe detit te trazuar, asnje mjet lundrues nuk ka dale ne det. Nje anije tregtare ka dale ne breg, ndersa forca e detit raportohet te jete 7-8 balle.
Burime nga porti bejne te ditur se asnje traget nuk eshte ankoruar sot ne port. Nderkaq, ne portin e Durresit mesohet se tragetet kane mberritur me nje ore vonese, si pasoje e nje stuhie detare.
Puna per perpunimin e anijeve eshte nderprere. Asnje prej tyre nuk kane dale ne det, per shkak te motit dhe forces se dallgeve qe arrin ne 6-7 balle.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Moti i keq, bllokohet puna ne portet e Durresit e Vlores
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» Mark Preēi: Nė kėrkim tė shtėpisė sė Gjergj Fishtės
» Moikom Zeqo: Ja puna pėr "Miscellanea 5" dhe kryeveprėn e Herodotit "Historitė"
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: