PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango   Thu 05 Mar 2009, 15:11


Ish-ministri Pango ne filmimet e Fiks Fare
Zyra e marredhenieve me publikun prane Kryeministrise ka bere publike komunikaten per shtyp te zedheneses se kryeministrit Sali Berisha ne lidhje me shkarkimin e ministrit te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Prof. Ylli Pango, pas disa pamjeve te abuzimit te tij me detyren te shfaqura ne emisionin “Fiks Fare”.
“Kryeministri Berisha ka komunikuar me Ministrin e Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Ylli Pango dhe i komunikoi atij se episodi i paraqitur ne media eshte i papranueshem ne moralin dhe standardet e qeverise qe ai drejton dhe kryeministri Berisha ka vendosur shkarkimin e tij nga detyra e ministrit te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve”, thuhet ne komunikaten per shtyp publikuar ne faqen zyrtare te Keshillit te Ministrave.
“Z. Pango lidhur me kete ceshtje i tha kryeministrit Berisha se kemi te bejme me nje montature te mirefillte te medias”, thuhet ne komunikate.
“Kryeministri Berisha u shpreh se ky pozicion i z. Pango nuk mund te sqarohet dhe saktesohet duke mbajtur postin e ministrit”, sqaron me tej zyra per shtyp e Kryeministrise.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.albanianforum.net
 
Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ylli M. Dilo:NE KUJTIM TE DESHMORIT TE ATDHEUT PANO XHAMBALLO/ SHKRIM NGA YLLI M. DILO
» Pango: Skandali seksual, skemė e Top Channel nė bashkėpunim me opozitėn
» Rektori i Universitetit tė Prishtinės, akuzat e Reēicės i quan ēmenduri
» Vritet ministri i mbrojtjes sė Sirisė, plagoset edhe Assadi?
» Ilirian Agolli:Intervistė me Myftiun e Tiranės, Ylli Gurra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: